Ranking kredytów hipotecznych — lipiec 2021

Ranking kredytow hipotecznych lipiec 2021 1024x576 - Ranking kredytów hipotecznych — lipiec 2021

Ranking kredytów hipotecznych w lipcu 2021 r. W których bankach kredyty są najtańsze, a w których najdroższe? Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać promocyjną ofertę? Jaka jest różnica w całkowitym koszcie pomiędzy najtańszą a najdroższą ofertą?

Celem publikacji rankingu jest uświadomienie Wam, że na atrakcyjność oferty nie ma wpływu wyłącznie wysokość raty. Tak naprawdę jest to składowa wielu czynników, np. marża, prowizja, ubezpieczenia, konieczność zakupu dodatkowych produktów itd.  Ranking oparty jest głównie na wysokości całkowitego kosztu kredytu. Jednak bardzo istotne jest również to, ile wynoszą koszty początkowe. Dlatego te informacje też znajdziecie w rankingu.

Poniższe tabele zawierają jedynie podsumowania ofert. Dlatego koniecznie pobierzcie oferty w formacie PDF, w których znajdziecie szczegóły każdej oferty (koszty, warunki, ograniczenia, wyjaśnienia itd.).

Kryteria 

Moje rankingi będą opierać się na następujących założeniach: 

Kredyt w kwocie 250 tys. zł

Wkład własny 10% i 20%

Raty równe, oprocentowanie zmienne i stałe

Okres kredytowania 25 i 30 lat

Jest to zakup mieszkania na rynku wtórnym. W przypadku kredytu na budowę domu dochodzi wyższy koszt wyceny oraz koszt rozliczenia transz.

Nie określam tutaj konkretnego profilu klienta. Oznacza to, że nie każda oferta może być dostępna dla wszystkich. Jeżeli będę miała od Was sygnały, że chcecie, abym przedstawiła ranking dla wybranej grupy (np. zatrudnionej na podstawie umowy o pracę i z określonym dochodem), to pomyślę o rozszerzeniu rankingu.   

Pod każdym zestawieniem znajdują się linki do pobrania oferty najtańszych i najdroższych kredytów hipotecznych. Znajdziecie w nich szczegółowy wykaz kosztów oraz warunki otrzymania kredytu w konkretnym banku. Jeżeli nie znajdziecie tam swojego banku, to dlatego, że nie znalazł się wśród najtańszej i najdroższej ósemki. 

Komentarz do rankingu (czyli tzw. gwiazdki *) znajdziecie na dole artykułu.

Od czego zależy oferta kredytu hipotecznego?

Za chwilę będziecie mogli się przekonać, że jeden bank może posiadać ofertę znajdującą się na szczycie rankingu, jak i na samym dole tego zestawienia. Bierze się to z tego, że na ostateczny kształt  każdej oferty wpływ ma wiele czynników, m.in.: 

 • Czy jesteśmy klientami banku? 
 • Czy deklarujemy, że zostaniemy klientami banku?
 • Jaki mamy wkład własny?
 • Czy skorzystamy z dodatkowych produktów – np. ubezpieczenia, karta kredytowa, limit w koncie itp.? 
 • Gdzie znajduje się nieruchomość będąca celem i zabezpieczeniem kredytu? 
 • Co jest przedmiotem kredytowania?
 • Z jakiego źródła mamy dochody i w jakiej wysokości?  

Dlaczego jest to istotna informacja? Dlatego, że bardzo często klienci nastawiają się na bank, który został im polecony przez swoich znajomych lub rodzinę. Musimy jednak wiedzieć, że to, co jest dla innych atrakcyjne, niekoniecznie będzie takie dla nas. 

Moje rankingi mają na celu pokazanie Wam ogólnego trendu w kredytach hipotecznych. Każdy z Was przed dokonaniem wyboru powinien poszukać specjalnie dostosowanej do siebie oferty. Możecie to zrobić samodzielnie lub z pomocą eksperta kredytowego

Banki biorące udział w rankingu

Ranking opieram na 104 ofertach znajdujących się w następujących bankach (kolejność alfabetyczna): 

 • Alior Bank – 10 ofert;
 • Bank BPS – 9 ofert;
 • BNP Paribas – 7 ofert;
 • BOŚ – 3 oferty;
 • Citi Handlowy – 9 ofert;
 • ING Bank Śląski –11 ofert;
 • mBank –18 ofert;
 • Millennium –6 ofert;
 • Pekao BH – 1 oferta;
 • Pekao S.A. – 12 ofert;
 • PKO BP – 9 ofert;
 • Santander – 9 ofert.

Kredyt hipoteczny na 30 lat z wkładem własnym 20%

Poniżej przedstawiam zestawienie sześciu najtańszych ofert kredytów hipotecznych oraz trzech najdroższych. Różnica pomiędzy najtańszą a najdroższą ofertą wynosi aż 242 939 zł! Ostatnie miejsce zajmuje mBank, który ma bardzo wysoką marżę dla kredytów z zabezpieczeniem na spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu mieszkalnego.

Mała uwaga — w zestawieniach pdf do pobrania znajduje się informacja, że promocja w Banku BPS trwa do końca czerwca 2021 r. Jest to informacje niezaktualizowana. Promocja trwa do końca września 2021 r.

Pod tabelką znajdziecie linki do pobrania pełnych ofert z wyszczególnieniem kosztów oraz warunków ich otrzymania. 

Kredyt na 30 lat wklad wlasny 20 - Ranking kredytów hipotecznych — lipiec 2021

Pobierz

Ranking kredytów hipotecznych lipiec 2021 – kredyt na 30 lat z wkładem własnym 20% – 8 najtańszych ofert

Ranking kredytów hipotecznych lipiec 2021 – kredyt na 30 lat z wkładem własnym 20% – 8 najdroższych ofert

Kredyt hipoteczny na 25 lat z wkładem własnym 20% 

Teraz kolej na podsumowanie kredytów z trochę krótszym okresem kredytowania:

Kredyt na 25 lat wklad wlasny 20 - Ranking kredytów hipotecznych — lipiec 2021

Pobierz

Ranking kredytów hipotecznych lipiec 2021 – kredyt na 25 lat z wkładem własnym 20% – 8 najtańszych ofert

Ranking kredytów hipotecznych lipiec 2021 – kredyt na 25 lat z wkładem własnym 20% – 8 najdroższych ofert

Kredyt hipoteczny z wkładem własnym 10% – 25 i 30 lat 

Następne w kolejności to kredyty z wkładem własnym w wysokości 10%. Możemy zobaczyć, że w przypadku tych kredytów marża jest na znacznie wyższym poziomie niż w przypadku kredytu z większym wkładem własnym. Dlatego jeżeli niewiele Wam brakuje do uzbierania 20% wkładu własnego, to proponuję, aby poczekać i jednak postarać się o tę dodatkową kwotę. Niestety większość banków stosuje zasadę, że w przypadku mniejszego wkładu własnego daje nam ofertę z wyższą marżą, która będzie obowiązywała przez cały okres kredytowania. Skutkiem tego będzie dużo droższy kredyt. 

Kredyt na 30 lat wklad wlasny 10 - Ranking kredytów hipotecznych — lipiec 2021
Kredyt na 25 lat wklad wlasny 10 - Ranking kredytów hipotecznych — lipiec 2021

Pobierz

Ranking kredytów hipotecznych lipiec 2021 – kredyt na 30 lat z wkładem własnym 10% – 7 najtańszych ofert

Ranking kredytów hipotecznych lipiec 2021 – kredyt na 25 lat z wkładem własnym 10% – 7 najtańszych ofert

Kredyt hipoteczny z oprocentowaniem stałym – 30 lat 

Na koniec przedstawiam zestawienie ofert kredytów hipotecznych z oprocentowaniem stałym. Pamiętajmy jednak, że jest to zwykle oprocentowanie gwarantowane przez pierwsze 5 lat. Po tym okresie bank zaproponuje nowe oprocentowanie wg aktualnej sytuacji rynkowej. Często po tym okresie będzie to już zmienne oprocentowanie oparte na marży i WIBOR3M lub 6M.

Kredyt na 30 lat wklad wlasny 20 oprocentowanie stale - Ranking kredytów hipotecznych — lipiec 2021

Pobierz

Ranking kredytów hipotecznych maj 2021 – kredyt na 30 lat z wkładem własnym 20% – oprocentowanie stałe

Pani Agent podpowiada 1 1024x1024 - Ranking kredytów hipotecznych — lipiec 2021

Potrzebujesz konsultacji?

Jeśli planujesz wziąć kredyt hipoteczny, to świetnie trafiłeś. Wyślij do mnie swoje zgłoszenie w sprawie bezpłatnych konsultacji. Więcej na ten temat przeczytasz, klikając w poniższy przycisk:

Komentarz do rankingu

* W kosztach początkowych uwzględnione są jedynie prowizje, ubezpieczenia na życie i od utraty pracy. Do tego należy doliczyć koszt wyceny nieruchomości, ubezpieczenie nieruchomości itd. Informacje na ten temat znajdziecie w ofertach przygotowanych do pobrania. Łączny koszt kredytu znajdziecie w zestawieniu pod pozycją “Całkowity koszt kredytu (w tym koszty początkowe i odsetki)”.

** Suma odsetek jest podana wg stanu na dzień przygotowywania oferty i zakłada, że oprocentowanie będzie niezmienne przez cały okres kredytowania.

*** Jest to wyłącznie wysokość raty kapitałowo-odsetkowej, płatnej po spełnieniu wszystkich warunków umowy, bez dodatkowych kosztów związanych np. z ubezpieczeniami. W ofertach do pobrania znajdziecie pozostałe koszty doliczane do raty.

**** Jest to wyłącznie wysokość raty kapitałowo-odsetkowej, płatnej po spełnieniu wszystkich warunków umowy, bez dodatkowych kosztów związanych np. z ubezpieczeniami. Przez pierwsze 5 lat obowiązuje oprocentowanie stałe. Po 5 latach oprocentowanie będzie zmienne z marżą podaną w zestawieniu. Wysokość oprocentowania to suma marży i WIBOR3M lub 6M. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się w ofertach do pobrania.

Niniejszy ranking ma charakter wyłącznie poglądowy i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego ani przyrzeczenia udzielenia określonego w jego treści finansowania. Zawiera on wyłącznie informacje dodatkowe, które zgodnie z art.12 ustawy o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami mogą być przekazane konsumentowi przez pośrednika kredytu hipotecznego. Jego celem jest zwrócenie uwagi konsumenta na parametry poszczególnych ofert kredytowych. Wszelkie informacje wymagane przepisami ustawy o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami przekazywane są oddzielnie w dokumentach i terminach uwzględniających procedury kredytowe poszczególnych kredytodawców.

Przeczytaj również:

Wkład własny przy kredycie hipotecznym

Całkowity koszt kredytu – przykładowa oferta kredytu hipotecznego

Księga wieczysta – jak, gdzie i kiedy należy się z nią zapoznać?

Kredyt budowlany – wypłata w transzach

Karencja w spłacie kapitału – kredyt hipoteczny

Wyciąg bankowy a kredyt hipoteczny


Chcesz być na bieżąco?

Obserwuje mnie na:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *