Prezentacja mieszkania – czy wiesz, kogo wpuszczasz?

Zaktualizowano: 24 maja 2020 przez Bernardeta

Prezentacja mieszkania – czy wiesz, kogo wpuszczasz?

Co znajdziesz w artykule:

  • Samodzielne pokazywanie mieszkania obcym może mieć przykre konsekwencje
  • Dlaczego oszust chciałby oglądać nasze mieszkanie?
  • Kradzież podczas prezentacji mieszkania
  • Rola agenta nieruchomości podczas prezentacji

Czy wiesz, że sprzedaż mieszkania (domu), a właściwie jego prezentacja obcym, może nieść za sobą pewne niebezpieczeństwo? Kiedy postanawiamy sprzedać mieszkanie, niekoniecznie jednak zdajemy sobie z tego sprawę. O tym co nam grozi i jak się przed tym ustrzec, przeczytasz w poniższym artykule.

Samodzielne pokazywanie mieszkania obcym może mieć przykre konsekwencje

Najpierw zastanówmy się, jak wygląda umówienie się na prezentację mieszkania?

Najczęściej ktoś do nas dzwoni, umawiamy się na konkretny termin i godzinę. Czasami nie jest potrzebny telefon, bo wszystko ustalamy mailem albo przez wiadomości na portalu, na którym wystawiliśmy mieszkanie na sprzedaż. Taka sytuacja powoduje, że osoba, z którą się umawiamy, jest dla nas całkowicie anonimowa. Przez telefon czy maila, każdy może przedstawić się, jak chce. Jeśli ktoś będzie miał złe intencje i cała sytuacja z oglądaniem mieszkania będzie zaplanowana, już od samego początku będzie podawał fałszywe informacje.


3 1024x1024 - Prezentacja mieszkania – czy wiesz, kogo wpuszczasz?

Pobierz bezpłatnego e-booka

Prawie 50 stron konkretnej wiedzy na temat zakupu mieszkania na kredyt

12 KROKÓW DO CELU


Dlaczego oszust chciałby oglądać nasze mieszkanie?

Prezentacja mieszkania to doskonała okazja dla przestępców. Złodzieje specjalizujący się w okradaniu mieszkań, nie wchodzą do pierwszego lepszego mieszkania. Najpierw sprawdzają, czy jest w nim coś, co warto ukraść. Najbardziej łakomym kąskiem dla złodziei jest biżuteria, czy gotówka. Dlatego powinniśmy je schować. Nie tylko ze względu na to, że warto unikać pokazywania rzeczy osobistych podczas prezentacji, ale też ze względów bezpieczeństwa.

Oczywiście niektórych cennych przedmiotów jak np. sprzęt RTV nie sposób ukryć. Wpuszczenie więc nieświadomie złodzieja do mieszkania znacznie ułatwia mu późniejsze zadanie. Będzie znał rozkład pomieszczeń. Wiedział, gdzie są najcenniejsze rzeczy w naszym mieszkaniu, będzie więc mógł działać szybciej podczas kradzieży.

Kradzież podczas prezentacji mieszkania

Należy też uważać podczas samej prezentacji nieruchomości na sprzedaż. O ile to możliwe starajmy się nie być sami podczas oprowadzania kogoś po mieszkaniu. Szczególnie jeśli osoby, które przychodzą je oglądać, nie są same. Podczas kiedy będziemy przebywać z jedną osobą np. w kuchni, druga pod pretekstem skorzystania z toalety może ukraść jakiś cenny przedmiot. Dlatego nie zostawiajmy w mieszkaniu na widoku drobnych wartościowych przedmiotów, które złodziej będzie mógł np. schować do kieszeni.

Rola agenta nieruchomości podczas prezentacji mieszkania

Korzystając z usług profesjonalnego agenta nieruchomości, możemy uniknąć tego typu sytuacji. Agent nieruchomości, gdy osoby chcące zobaczyć mieszkanie przyjdą na miejsce, poprosi o okazanie dokumentu tożsamości. Doświadczony pośrednik także po prostu zna się na ludziach i  często potrafi rozpoznać podejrzane zachowanie. Mając więc na uwadze bezpieczeństwo, skorzystanie z usług pośrednika nieruchomości jest bardzo dobrą decyzją. Więcej na temat współpracy z agentem przeczytasz w artykule Agent nieruchomości – 21 powodów, aby go zatrudnić.3 1024x1024 - Prezentacja mieszkania – czy wiesz, kogo wpuszczasz?

Pobierz bezpłatnego e-booka

12 KROKÓW DO CELU


Agent nieruchomo%C5%9Bci Ekspert kredytowy wsp%C3%B3%C5%82praca - Prezentacja mieszkania – czy wiesz, kogo wpuszczasz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *