Niższy wkład własny nie tylko dla lokali mieszkalnych – PKO BP

wklad wlasny pko bp 1024x576 - Niższy wkład własny nie tylko dla lokali mieszkalnych - PKO BP

Kolejna pozytywna zmiana w PKO BP. Od 1 kwietnia 2021 r. bank przywraca obowiązujący przed pandemią maksymalny poziom LTV i minimalny poziom wkładu własnego. Dostępność oferty nie będzie już uzależniona od rodzaju nieruchomości będącej zabezpieczeniem. Więcej na ten temat pisałam w poprzednim artykule Mniejszy wymagany wkład własny w PKO BP.

Bank dokonując zmiany:

  • podwyższa maksymalny poziom LTV z 80% do 90%,
  • obniża minimalny wkład własny w kosztach inwestycji z 20% do 10%.

Ostatnia zmiana obowiązująca od 1 lutego 2021 r. również zmniejszyła wymagany wkład własny. Niestety dla wielu przyszłych kredytobiorców oferta była nieosiągalna. To za sprawą tego, że warunkiem skorzystania z oferty z wkładem własnym w wysokości 10% było zabezpieczenie kredytu w postaci hipoteki na lokalu mieszkalnym. Obecnie bank zniósł ten warunek.

Jak co roku w okresie wiosenno-letnim wyraźnie widać większe zainteresowanie kredytem hipotecznym wśród osób budujących domy. Powyższe ograniczenie powodowało, że klienci z niższym wkładem musieli skorzystać z oferty konkurencyjnych banków. Dzięki zmianie, która wejdzie w życie z dniem 1 kwietnia, kredyt hipoteczny będzie dostępny dla większego grona klientów.

Przy okazji warto przypomnieć, że 15 marca 2021 r. bank zmienił warunki cenowe kredytów hipotecznych. Podwyżce uległy kredyty dla klientów z wkładem własnym poniżej 20%.

W jakich bankach wystarczy 10% wkładu własnego?

Po ostatnich poluzowaniach w zakresie wkładu własnego, mamy dość spory wybór wśród banków kredytujących 90% wartości nieruchomości lub ceny nabycia. To czy bank bierze pod uwagę wartość nieruchomości, czy cenę nabycia, zależy od tego, jaki jest cel kredytowania oraz która z tych kwot jest wyższa.

Kredyty z wkładem własnym w wysokości 10% posiadają w swojej ofercie:

  • Millenium 
  • Alior Bank 
  • mBank 
  • BPS
  • PEKAO S.A (z ograniczeniami)
  • PKO BP
  • Santander

Jeśli jesteś na etapie poszukiwania dla siebie odpowiedniej oferty, to rozważ skorzystanie z usług eksperta kredytowego. On sprawdzi Twoją zdolność kredytową i porówna oferty wszystkich banków. Wspólnie wybierzecie najkorzystniejszą ofertę. Pamiętaj, że wysokość raty kredytowej to nie wszystko. Na łączny koszt kredytu mają wpływ dodatkowe składniki takie jak np. prowizja za udzielenie kredytu, obowiązkowe ubezpieczenia, koszty prowadzenia rachunku osobistego itp. 

Jeżeli szukasz eksperta kredytowego i chcesz, abym Ci w tym pomogła, wyślij do mnie ZAPYTANIE. Jeżeli będę znała kogoś z Twojej okolicy, to wkrótce odezwie się do Ciebie ekspert. Rozmowa do niczego Cię nie zobowiązuje. Jeżeli uznasz, że nie odpowiada Ci polecona przeze mnie osoba, nie będziesz musiał z nią kontynuować rozmowy.

Jeżeli chcesz, abym to ja została Twoim ekspertem kredytowym i mieszkasz w mojej okolicy, to zapraszam Cię do kontaktu. Więcej na ten temat przeczytasz w zakładce WSPÓŁPRACA.

Przeczytaj również:

Kiedy należy wpłacić wkład własny i jak go udokumentować?

Wkład własny przy kredycie hipotecznym

Jak przygotować się do kredytu hipotecznego?

Umowa przedwstępna, podpisuj ją świadomie – zadatek czy zaliczka?

Kredyt budowlany – wypłata w transzach

Ile kosztuje kredyt hipoteczny?


Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *