Niższy wkład własny nie tylko dla lokali mieszkalnych – PKO BP

Wkład własny PKO BP

Kolejna pozytywna zmiana w PKO BP. Od 1 kwietnia 2021 r. bank przywraca obowiązujący przed pandemią maksymalny poziom LTV i minimalny poziom wkładu własnego. Dostępność oferty nie będzie już uzależniona od rodzaju nieruchomości będącej zabezpieczeniem. Więcej na ten temat pisałam w poprzednim artykule Mniejszy wymagany wkład własny w PKO BP.

Bank dokonując zmiany:

  • podwyższa maksymalny poziom LTV z 80% do 90%,
  • obniża minimalny wkład własny w kosztach inwestycji z 20% do 10%.

Ostatnia zmiana obowiązująca od 1 lutego 2021 r. również zmniejszyła wymagany wkład własny. Niestety dla wielu przyszłych kredytobiorców oferta była nieosiągalna. To za sprawą tego, że warunkiem skorzystania z oferty z wkładem własnym w wysokości 10% było zabezpieczenie kredytu w postaci hipoteki na lokalu mieszkalnym. Obecnie bank zniósł ten warunek.

Jak co roku w okresie wiosenno-letnim wyraźnie widać większe zainteresowanie kredytem hipotecznym wśród osób budujących domy. Powyższe ograniczenie powodowało, że klienci z niższym wkładem musieli skorzystać z oferty konkurencyjnych banków. Dzięki zmianie, która wejdzie w życie z dniem 1 kwietnia, kredyt hipoteczny będzie dostępny dla większego grona klientów.

Przy okazji warto przypomnieć, że 15 marca 2021 r. bank zmienił warunki cenowe kredytów hipotecznych. Podwyżce uległy kredyty dla klientów z wkładem własnym poniżej 20%.

W jakich bankach wystarczy 10% wkładu własnego?

Po ostatnich poluzowaniach w zakresie wkładu własnego, mamy dość spory wybór wśród banków kredytujących 90% wartości nieruchomości lub ceny nabycia. To czy bank bierze pod uwagę wartość nieruchomości, czy cenę nabycia, zależy od tego, jaki jest cel kredytowania oraz która z tych kwot jest wyższa.

Kredyty z wkładem własnym w wysokości 10% posiadają w swojej ofercie:

  • Millenium 
  • Alior Bank 
  • mBank 
  • BPS
  • PEKAO S.A (z ograniczeniami)
  • PKO BP
  • Santander
Bernardeta Wiekiera ekspert kredytowy

Potrzebujesz konsultacji?

Jeśli planujesz wziąć kredyt hipoteczny, to świetnie trafiłeś. Wyślij do mnie zapytanie w sprawie bezpłatnych konsultacji. Więcej na ten temat przeczytasz, klikając w poniższy przycisk:

Przeczytaj również:

Kiedy należy wpłacić wkład własny i jak go udokumentować?

Wkład własny przy kredycie hipotecznym

Jak przygotować się do kredytu hipotecznego?

Umowa przedwstępna, podpisuj ją świadomie – zadatek czy zaliczka?

Kredyt budowlany – wypłata w transzach

Ile kosztuje kredyt hipoteczny?


Chcesz być na bieżąco?

Obserwuj mnie na:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.