Mniejszy wymagany wkład własny w PKO BP

wkład własny w PKO BP

Dobra wiadomość dla klientów planujących skorzystanie w najbliższym czasie z kredytu hipotecznego. Kolejny bank obniża wysokość wymaganego wkładu własnego. Tym razem jest to PKO BP, który od 1 lutego 2021 r. wprowadza podwyższony do 90% poziom LTV i obniżony do 10% wkład własny w kosztach inwestycji.  

Oferta tego banku przez lata cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród osób, których nie było stać na 20% wkładu własnego. Tak jak wiele pozostałych banków, również i PKO BP w ubiegłym roku zdecydował się na podniesienie wysokości wymaganego wkładu własnego. W końcu po 11 miesiącach doczekaliśmy się pozytywnych z punktu widzenia przyszłych kredytobiorców zmian.  

Niestety osoby czekające na tę wiadomość muszę rozczarować. Oferta z 10% wkładem własnym nie będzie dostępna dla każdego. Warunkiem skorzystania z tej opcji będzie to, że głównym zabezpieczeniem kredytu będzie hipoteka na lokalu mieszkalnym, należącym do przyszłego kredytobiorcy. 

Ponadto nie mogą to być nieruchomości określone jako lokalo-domy. Jest to nieruchomość, która prawnie stanowi lokal mieszkalny natomiast funkcjonalnie jest domem jednorodzinnym. Przykładem może być budynek jednorodzinny, w którym wyodrębniono dwa odrębne lokale mieszkalne. 

Jeżeli celem kredytu hipotecznego będzie budowa domu, to również możemy skorzystać z tej oferty. Warunkiem jednak będzie to, że zabezpieczeniem musi być lokal mieszkalny (należący do kredytobiorcy.  

W jakich bankach wystarczy 10% wkładu własnego?

PKO BP podejmując tę decyzję, dołączył tym samym do grona banków akceptujących wkład własny na poziomie 10%:

  • Millenium 
  • Alior Bank 
  • mBank 
  • BPS
  • PEKAO S.A (wyjątek – gdy zabezpieczeniem będzie dom, to max. LTV 80%, podobnie jak w PKO BP )
  • PKO BP (z ograniczeniami jak wyżej)
  • Santander (tylko dla klientów banku)

Jeżeli jesteś na etapie poszukiwania dla siebie najkorzystniejszej oferty kredytu hipotecznego, to zachęcam Cię do współpracy z ekspertem kredytowym. Jeżeli mieszkasz w obszarze mojej działalności, to zapraszam do kontaktu. Więcej na ten temat przeczytasz w zakładce WSPÓŁPRACA.

Być może zainteresuje Cię również mój e-book – JAK KUPIĆ MIESZKANIE NA KREDYT? 12 KROKÓW DO CELU!

Przeczytaj również:

Wkład własny przy kredycie hipotecznym

Jak przygotować się do kredytu hipotecznego?

Całkowity koszt kredytu – przykładowa oferta kredytu hipotecznego

Umowa przedwstępna, podpisuj ją świadomie – zadatek czy zaliczka?

Kredyt budowlany – wypłata w transzach

Ile kosztuje kredyt hipoteczny?


Chcesz być na bieżąco?

Obserwuj mnie na:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.