Kredyt bez wkładu własnego — dla kogo i na jakich zasadach?

Kredyt bez wkładu własnego — dla kogo i na jakich zasadach?

Kredyt mieszkaniowy z gwarancją od Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK), nazywany również „kredytem bez wkładu własnego”, to innowacyjna propozycja dla osób, które zdeterminowane są by stać się właścicielami własnych mieszkań, lecz mają trudności z odłożeniem wymaganego przez bank wkładu własnego. Konieczność posiadania wkładu własnego przy tak dużym marzeniu, jakim jest zakup mieszkania, bardzo często ogranicza możliwości osób młodych, rodziny z dziećmi czy samotnych kredytobiorców.

Ale czy „kredyt bez wkładu własnego” w rzeczywistości oznacza, że wszelkie koszty pokrywa państwo? Jak takie finansowanie rzeczywiście funkcjonuje i kto może z niego skorzystać? Wraz z rządową pomocą i programem prowadzonym przez Bank Gospodarstwa Krajowego, konkurencję zdobędą osoby, które z myślą o swojej przyszłości życiowej lub jej poszerzeniu, stworzą właściwy plan realizacji swojego zamierzenia inwestycyjnego.

O programie kredytu bez wkładu własnego

Korzystając z nowatorskiego programu kredytowego, wprowadzonego przez rząd i BGK, osoby, które z różnych przyczyn mają trudności ze skompletowaniem potrzebnej sumy na wkład własny, mogą liczyć na dogodniejsze warunki uzyskania finansowania. W trakcie decyzyjnego etapu, wartość kredytów zostanie aktualizowana dokumentacyjnie, natomiast najistotniejsze jest spełnienie kilku warunków. Zaistnieją również nowe kryteria oceny zdolności kredytowej, które będą oceniane zgodnie z odmiennym modelem scoringowym przez większość banków.

Klienci Banku Gospodarstwa Krajowego będą zobowiązani posiadać zdolność kredytową oraz spełniać warunek braku prawa własności do innego lokalu mieszkalnego czy domu. Takie wyjątki dotyczą także osób prowadzących gospodarstwo domowe z dziećmi, czyli rodzin wielodzietnych z przynajmniej dwójką potomstwa. Dzięki temu, znacznie większa liczba osób będzie mogła pozyskać istotne dofinansowanie lokalowe.

Ważnym aspektem kredytu z gwarancją od BGK jest to, że sam pożyczkodawca udziela gwarancji na spłatę części kapitału, zazwyczaj 10-20%. Pomoc rządowa nie oznacza jednak, że rząd pokrywa wkład własny za nas. Musimy jednak przygotować się po stronie kredytobiorcy na większe nakłady związane z późniejszą spłatą całego zobowiązania.

Utrzymanie liczby dzieci w rodzinie, tzw. metoda „spłaty rodzinnej”, będzie powodować dużą nadpłatę w wysokości 20 000 zł przy drugim dziecku, oraz 60 000 zł przy kolejnych. Program ten obejmuje wyłącznie gwarantowane kredyty mieszkaniowe i przyczynia się do wzrostu nowych inwestycji mieszkaniowych na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

W związku z możliwością pozyskania środków na zakup własnego mieszkania od BGK, program kredytu bez wkładu własnego staje się bardzo atrakcyjny dla wielu osób, które chciałyby zmienić swoje życie, wybrać odpowiednie miejsce na rozwój zawodowy i osobisty oraz zacząć realizować swoje marzenia o posiadaniu swojego lokum.

Dlatego warto bacznie śledzić bieżące informacje oraz być na bieżąco z programem kredytu bez wkładu własnego, aby ewentualne zmiany lub nowe okazje nie umknęły naszej uwadze.

Jeśli wartości kredytów zostaną odpowiednio przeanalizowane, a kredytobiorcy zachowają ostrożność i odpowiedzialność dla wyboru najlepszego finansowania, kredyt bez wkładu własnego okaże się świetnym rozwiązaniem. Niezależnie od charakterystyki rodziny oraz jej potrzeb, każdy klient BGK będzie miał szansę wypracować prawidłową politykę oszczędnościową, którą z pewnością ułatwią elastyczne warunki uzyskania funduszy na własne mieszkanie.

Aby dowiedzieć się więcej o programie kredytu bez wkładu własnego, warto skonsultować się z doradcą kredytowym lub ekspertem w dziedzinie kredytów hipotecznych, który pomoże nam uniknąć błędów oraz wybrać najlepsze rozwiązanie dostosowane do naszych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *