Inwestycja w ziemię – Mazury

Dlaczego warto inwestować w ziemię? Dlaczego zwłaszcza tą na Mazurach? Zapraszam do mojego artykułu, w którym postaram się wyjaśnić, dlaczego inwestycja w ziemię się opłaca.

Inwestycja w ziemię - Mazury

Czy inwestycja w ziemię się opłaca? W dzisiejszych niepewnych czasach często zastanawiamy się, w co zainwestować nasze ciężko zarobione pieniądze. Nikogo to chyba nie zaskoczy, że są to właśnie nieruchomości.

Już prawie 100 lat temu Franklin D Roosevelt  powiedział:

 „Nieruchomości nie da się zgubić ani ukraść, ani nie można ich komuś odebrać. Zakupione z rozsądkiem, zapłacone w całości i zarządzane z ostrożnością są najbezpieczniejszą inwestycją na świecie”.

Są na rynku oferty, które z powodzeniem można  traktować jak „bank ziemski”, gdzie numer działki jest jak numer konta. Zyskowność tylko w okresie pierwszych 5 lat to minimum kilkanaście procent rocznie (i nie jest to oferta w stylu znanych powszechnie parabanków).

Dlaczego inwestycja w ziemię?

 • ograniczone zasoby ziemi – zapewniają wysokie stopy zwrotu z inwestycji, zwłaszcza w atrakcyjnych lokalizacjach;
 • 100% bezpieczeństwa – dzięki transakcji w formie aktu notarialnego oraz wpisowi do księgi wieczystej każdej nieruchomości;
 • bezpieczeństwo finansowe – stabilny, stale rosnący wzrost wartości inwestycji oraz swoboda finansowa dzięki możliwości zbycia posiadanego gruntu;
 • specyfika inwestycji – stabilny, systematyczny wzrost bez nagłych i nieprzewidywalnych spadków wartości;
 • rozwój terenów inwestycyjnych – wzrost cen wynikający z okolicznych inwestycji, jak i możliwość wykonania szeregu działań, podnoszących wartość i atrakcyjność posiadanego gruntu;
 • finansowanie inwestycji – możliwość skredytowania inwestycji;
 • tarcza inflacyjna – ziemia to najlepsze zabezpieczenie przed inflacją.

Inwestycja w ziemię

Korzyści dla inwestorów

 • bezpieczeństwo transakcji – akt notarialny z wpisem do księgi wieczystej;
 • zysk wynikający z ciągłego wzrostu wartości posiadanej działki (średnia cena 1 ha gruntu w woj. warmińsko-mazurskim w latach 2004-2016 wzrosła o 722%);
 • atrakcyjność i pewność transakcji – nabycie wyselekcjonowanego i sprawdzonego gruntu w najlepszej lokalizacji o najwyższym potencjale wzrostu. Wraz ze wzrostem zamożności społeczeństwa, coraz więcej czasu i środków finansowych przeznaczamy na rekreację, co bezpośrednio wpływa na zwiększony popyt i wzrost cen nieruchomości w rejonach turystycznych.

Jak to działa?  

Tego typu oferty związane są m.in. z zakupem działek na Mazurach. Na przykładzie naszej oferty, opowiem Ci, jak to wygląda w praktyce. Klient kupuje działkę (oczywiście na podstawie aktu notarialnego) i jest to na tym etapie półprodukt – po 3 latach otrzymuje pełnowartościowy produkt z infrastrukturą.

Firma dokonuje samodzielnego zakupu dużych areałów ziemi w wyjątkowo atrakcyjnych lokalizacjach. Rozwija infrastrukturę terenu i oferuje Inwestorom działki w formie zorganizowanych osad. Te działania powodują ponadnormatywny wzrost wartości i skracają standardowo przyjęty czas inwestycji w ziemię. Proponowane rozwiązania są unikatowe, dedykowane Inwestorom o zróżnicowanych oczekiwaniach. Starannie dobierane i selekcjonowane grunty inwestycyjne, to troska o zysk i bezpieczeństwo finansowe przyszłych  Inwestorów. Inwestorzy mogą jednocześnie liczyć na pomoc w skutecznej realizacji zysków z dokonanych inwestycji.

„Kupujcie ziemię  – jej już nie produkują” Mark Twain

Inwestycja w ziemię – nie tylko dla bogatych

Bardzo interesujące rozwiązanie dla mniej zamożnych, pojawiało się w ostatnich dniach – otóż można inwestować nie tylko w całe działki (cena około 200 tysięcy), ale równiej w udziały (inwestycja już od 20 tysięcy złotych).

Firma sprzedająca działki wykonuje szereg zaawansowanych prac serwisowych. Służą one stworzeniu infrastruktury, przyczyniającej się do wzrostu wartości całej inwestycji. Doprowadzają media, budują drogi, a także zagospodarowują tereny wspólne.

Dzięki temu działka jest w pełni przystosowana do budowy domu, a Inwestor nie musi się martwić formalnościami związanymi z rozwojem inwestycji. Wszystkie działania realizowanie są bez angażowania  prywatnego czasu.

Tego typu oferty posiadają 2 najważniejsze, najbardziej poszukiwane przez inwestorów cechy, a mianowicie: bezpieczeństwo i zysk. A o to przecież chodzi.

Inwestowanie utożsamiamy z bezpieczeństwem oraz pomnażaniem kapitału. Dlatego produkt musi być najwyższej jakości oparty na sprawdzonym przez lata modelu inwestycyjnym.

Inwestycja w ziemię – dlaczego Mazury?

Warto się nad takim rozwiązaniem poważnie zastanowić, mając na uwadze, że praktycznie jesteśmy jeszcze przed wielkim bumem na Mazurach, a dane statystyczne potrafią wprawić w osłupienie.

A oto kilka przykładów:

 • 234% – o tyle wzrosła wartość ziemi w ujęciu realnym (po uwzględnieniu inflacji) od 2004 roku do 2013 r. Dla porównania — mieszkanie w Śródmieściu Warszawy to wzrost wartości o 95,3% (realnie 53%), lokata bankowa 49,4% a realnie 17% (dane Lion”s Bank);
 • 1% – tyle maksymalnie wynosi udział gruntów budowlanych w atrakcyjnych lokalizacjach z dostępem do linii brzegowej jezior na Mazurach;
 • Średnia cena ziemi w Polsce jest ponad dwa razy niższa niż w Niemczech;
 • 10 x – średnia cena ziemi z linią brzegową jeziora w Polsce jest około 10 razy niższa niż w Niemczech;
 • względem zagospodarowanych i popularnych kurortów morskich i górskich – cena działek na Mazurach jest dużo niższa niż porównywalne tereny zlokalizowane nad morzem (350-400 zł/m2) i w górach (350-400 zł/m2);
 • 1500 – tyle projektów dofinansowanych ze środków UE zrealizowano jak dotąd w województwie warmińsko-mazurskim;
 • 7 miliarda euro – tyle pieniędzy z funduszy europejskich trafi w latach 2014-2020  na Warmię i Mazury. Dla porównania: śląskie 3,2 mld (najwięcej), mazowieckie – 2 mld, opolskie i lubuskie – 0,9 mld. Łączna kwota planowanych inwestycji przekracza 13,6 mld euro;
 • 14 – wśród tylu finalistów konkursu „Nuw7Wonders” w kategorii cuda natury znalazły się Mazury;
 • 20 – tyle regionów, w tym Mazury wytypował magazyn National Geografhic Traveler, jako miejsca, które koniecznie trzeba odwiedzić;
 • Szlak Wielkich Jezior Mazurskich – unikalny na skalę światową zespół połączonych jezior, umożliwiający żeglugę po akwenach o łącznej długości ponad 200 km;
 • Rozwój infrastruktury komunikacyjnej – realizowane są inwestycje usprawniające komunikację, co zawsze wpływa korzystnie na rozwój całego regionu – budowa drogi S7, trasy Via Baltica oraz otwarcie w 2016 r. międzynarodowego lotniska w Szymanach, niedaleko Szczytna.

Piękno Mazur  

Mazury potocznie określa się mianem Krainy Wielkich Jezior Mazurskich lub Krainy Tysiąca Jezior. O ile pierwsza nazwa nikogo nie dziwi, to druga lekko przekłamuje rzeczywistość. Na Mazurach można doliczyć się bowiem ok. 2600 jezior, czyli prawie 3 razy więcej niż zwykło się sądzić!

Mazurskie jeziora wyróżniają się także na tle innych polskich zbiorników wodnych. Na Mazurach znajduje się największe jezioro w Polsce. To oczywiście Śniardwy, o powierzchni aż 113,8 km2. W Krainie Wielkich Jezior leży również najdłuższe jezioro w Polsce, czyli Jeziorak, którego długość to ok. 27,45 km.

Mazury poza wspaniałymi krajobrazami obfitują w miejsca, które na stałe zapisały się na kartach historii Polski. Dwa warte uwagi każdego historyka obiekty to na pewno tereny Grunwaldu, gdzie w 1410 roku odbyła się pamiętna, bitwa oraz Wilczy Szaniec, czyli znajdująca się w środku lasu kwatera Hitlera. Co ciekawe, żeby ukryć kwaterę, twórcy uzupełnili ubytki w drzewostanie atrapami drzew zrobionymi z rur. Dla bardziej naturalnego efektu rury pokryto siatką imitującą liście.

Choć piramidy kojarzą się głównie z Egiptem, w Polsce również można jedną odnaleźć. Na Mazurach w miejscowości Rapa znajduje się grobowiec rodziny barona Friedricha von Fahrenheita. Wzorowany na egipskich piramidach ma wysokość prawie 16 metrów. O polskiej piramidzie powstało wiele wierzeń i legend. Niektórzy ludzie wierzą, że piramida ma właściwości lecznicze, inni uważają, że w jej wnętrzu występują duże zakłócenia pola magnetycznego.

Inwestycja w ziemię

Skąd nazwa „Mazury”

Dla niektórych zaskoczeniem może być pochodzenie nazwy „Mazury”. Słowo wywodzi się od przedrostka „maz-”, który znaczył „smolić” (dawniej rzeczownik „maź” oznaczał smołę). Poprzez połączenie przedrostka „maz-” z przyrostkiem „-ur” powstało określenie na smolarzy zamieszkujących tereny leśne w tym regionie i to właśnie od nich pochodzi nazwa Mazury.

Inwestycje na Mazurach

Giżycko niczym polska Wenecja. Inwestycja z udziałem Roberta Lewandowskiego za blisko 50 mln zł!

Coraz większą szansę na realizację ma imponująca inwestycja na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Pomysłodawcy otrzymali unijne dofinansowanie inwestycji w kwocie 27,5 mln złotych. Całość inwestycji ma wynieść 48 mln zł i obejmować będzie:

 • budowę mariny i restauracji na jeziorze Niegocin,
 • utworzenie portu pod Giżyckiem wraz z wypożyczalnią sprzętu wodnego,
 • stworzenie pływających centrów serwisowych ze sklepem spożywczym, sklepem żeglarskim, smażalnią ryb, punktem odbioru fekaliów i śmieci, a także możliwością pobrania wody i serwisowania łodzi.

Atrakcją mają być oryginalne gondole sprowadzone z Włoch. Budowa ma ruszyć z końcem obecnego roku.

Mając na uwadze powyższe argumenty, zapraszamy do kontaktu i inwestowania na Mazurach.

„Największe fortuny w Ameryce zbudowano na inwestycjach w grunty”

John D. Rockefeller

Bernardeta Wiekiera doradca ds. nieruchomości


Przeczytaj również:

Jak przygotować się do kredytu hipotecznego

Jak kupić mieszkanie na kredyt

Rynek pierwotny a wtórny

Zakup mieszkania od dewelopera

Wkład własny a kredyt hipoteczny

Zdolność kredytowa a kredyt hipoteczny cz. 1 – podstawy

Bernardeta WiekieraDodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o