Ekspert kredytowy

IMG 2325ok 2 266x300 - Ekspert kredytowy

Skoro trafiłeś na tę stronę, podejrzewam, że w niedalekiej przyszłości będziesz poszukiwał dla siebie korzystnego kredytu hipotecznego.

Poniżej przedstawiam Ci mój sposób pracy. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą, skontaktuj się ze mną.

WYNAGRODZENIE

KREDYTY W OFERCIE

SPRAWDŹ BEZPŁATNIE ZDOLNOŚĆ KREDYTOWĄ

WPIS KNF: RHA0000628 i RPK010995

Przeczytaj również: Doradca kredytowy – czy warto skorzystać?


Pierwsze spotkanie

Jako Ekspert kredytowy reprezentuję firmę ANG Spółdzielnia.

Działam na terenie śląska i części małopolski (miejscowości znajdujące się w pobliżu trasy Olkusz – Kraków). Jeżeli nie jesteś z tej okolicy, nic nie szkodzi. Znam wielu świetnych Ekspertów kredytowych. Napisz do mnie, być może będę mogła kogoś polecić.

Moje biuro znajduje się w Sławkowie ul. Mały Rynek 6 i 7.

Przygotowanie oferty

Podczas pierwszego spotkania dowiem się, jakie są Twoje oczekiwania i wymagania względem kredytu, jakie masz dochody i na co potrzebujesz kredytu. Następnie przygotuję dla Ciebie indywidualną, dopasowaną do Ciebie ofertę. Będzie to propozycja kilku banków.

Omówienie oferty

Ofertę możemy omówić na kolejnym spotkaniu lub telefonicznie – to od Ciebie zależy (od tego ile masz wolnego czasu)

Lista niezbędnych dokumentów wymaganych do złożenia wniosków

Po przedstawieniu mojej oferty dokonujesz wyboru banków, do których złożymy wnioski. W zależności od sytuacji są to średnio trzy banki. Następnie wysyłam na Twój adres e-mail listę dokumentów, jakie będziesz musiał przygotować (dokumenty finansowe, dokumenty dotyczące nieruchomości). Jeżeli zajdzie taka potrzeba mogę pomóc w kompletowaniu dokumentacji dotyczącej nieruchomości. Możesz upoważnić mnie również do kontaktu z Twoją księgową, abyś mógł się skupić na Twoje pracy.

W większości przypadków banki będą wymagały operatu szacunkowego – jeżeli tego sobie życzysz, zorganizuję kwestie związane z rzeczoznawcą.

Zdolność kredytowa

Przyjęcie dokumentów

Jeżeli jesteś już w posiadaniu powyższych dokumentów, spotykamy się ponownie w celu wypełnienia i podpisania formularzy bankowych.

Złożenie wniosków w bankach

W ciągu maksymalnie dwóch dni roboczych od przyjęcia od Ciebie kompletu dokumentów składam wnioski do wybranych banków.

Analiza kredytowa

Tu musimy uzbroić się w cierpliwość. Czas oczekiwania na decyzję kredytową jest różny w poszczególnych bankach – od tygodnia do dwóch miesięcy. Ustawa o kredycie hipotecznym wprawdzie mówi, że bank ma 21 dni roboczych na podjęcie decyzji kredytowej, ale jest to różnie interpretowane przez banki, które po swojemu przyjmują moment rozpoczęcia liczenia tego czasu.

Będę Cię na bieżąco informować o postępach analizy. Być może analityk zada dodatkowe pytania lub poprosi o dodatkowe dokumenty.

Decyzja kredytowa

Jak tylko otrzymam decyzję kredytową wraz z projektem umów, wysyłam Ci ją na e-mail. W zależności od Twojego wyboru omawiamy szczegóły wydanych decyzji i projektów umów na spotkaniu lub telefonicznie. Jeżeli znajdziemy w umowie zapisy, które nie są dla Ciebie do zaakceptowania, występuję do banku z prośbą o wyjaśnienie oraz o dokonanie zmian. Negocjuję również warunki cenowe.

Podpisanie umowy

Jeżeli wszystko jest już wyjaśnione, umawiam termin podpisania umowy kredytowej w placówce bankowej. Zawsze chcę być przy podpisaniu umowy, abyś do końca czuł się pewnie i bezpiecznie. Z doświadczenia wiem, że to jeden z najbardziej stresujących momentów dla moich klientów.

Przygotowanie dokumentacji do uruchomienia kredytu

Podpisałeś umowę i teraz należy spełnić warunki do uruchomienia kredytu. W zależności od celu kredytowania będzie to m.in.:

  • podpisanie aktu notarialnego (przy zakupie)
  • ustanowienie hipoteki (zakup, budowa i inne kredyty zabezpieczone hipoteką)
  • ubezpieczenie nieruchomości (zakup, budowa i inne kredyty zabezpieczone hipoteką)
  • inne indywidualne warunki określone w umowie (np. dla osób prowadzących działalność gospodarczą zaświadczenie z US i ZUS o niezaleganiu z płatnościami).

Akt notarialny

Jeżeli kredyt jest przeznaczony na zakup nieruchomości, mogę nawiązać współpracę z Twoim notariuszem lub zaproponować swojego, który dla moich klientów stosuje dodatkowe rabaty.

Uruchomienie kredytu

W zależności od banku uruchomienie kredytu odbywa się w terminie jednego do dziesięciu dni roboczych od złożenia wymaganych dokumentów.

Dalsza współpraca

Jeżeli wziąłeś kredyt na budowę domu, możesz liczyć w dalszym ciągu na moje wsparcie przy wypłacie kolejnych transz. Zgodnie z umową kredytową będziesz zobowiązany do spełnienia pewnych warunków np. dostarczenia pozwolenia na użytkowanie (gdy kredyt był na budowę). Tych warunków będzie trochę w zależności od tego, na co był przeznaczony kredyt. Zawsze możesz liczyć na moją pomoc w tym zakresie.

Ponieważ pracuję głównie na poleceniach, miło mi będzie, jak będziesz o mnie pamiętał i będziesz mnie polecał wśród swoich znajomych.


Wynagrodzenie

Moje usługi są dla Ciebie całkowicie bezpłatne. Otrzymuję wynagrodzenie bezpośrednio z banku, w którym zdecydujesz się podpisać i uruchomić kredyt. Fakt, że kredyt otrzymasz za moim pośrednictwem, nie ma żadnego wpływu na cenę Twojego kredytu. Otrzymujesz takie same warunki, niezależnie od tego, czy zdecydujesz się skorzystać z moich usług, czy z usług bezpośrednio w banku. Do Ciebie należy decyzja, z jakiej opcji skorzystasz.

Przed podpisaniem umowy kredytowej otrzymasz ode mnie formularz informacyjny dotyczący każdej umowy, abyś mógł porównać ostateczne warunki. W formularzu będzie widoczna wysokość wynagrodzenia, jakie dostanie firma ANG Spółdzielnia, z którą współpracuję. Różnice pomiędzy poszczególnymi bankami są niewielkie.

Dla mnie najważniejsze jest to, abyś miał 100% pewności, że otrzymałeś najkorzystniejszy kredyt, abyś był zadowolony ze współpracy ze mną i dzięki temu polecał mnie swoim znajomym – bo pracuję przede wszystkim na poleceniach.

Do góry

Bernardeta Wiekiera Doradca krBernardeta Wiekieraedytowy Sławków Dąbrowa Górnicza Sosnowiec Czeladź Będzin Katowice Olkusz

pośrednik kredytowy

pośrednictwo kredytowe