Dron w sprzedaży nieruchomości

dron w nieruchomościach

Chcę Wam się pochwalić, że właśnie skończyłam kurs na operatora drona do 5 kg. O tym, po co to zrobiłam i czy warto wykorzystać tę formę promocji nieruchomości, przeczytacie w moim artykule.

Należę do osób, które wszystko chcą mieć pod kontrolą i same przygotowują ofertę tzn. zdjęcia, wirtualny spacer, filmy promocyjne, rzuty itp. Moim celem było posiadanie umiejętności tworzenia profesjonalnych zdjęć i filmów, wykonanych dronem. Zgodnie z prawem, aby móc latać sprzętem, powyżej 600 g. należy posiadać odpowiednie przeszkolenie i uprawnienia. I ja je właśnie zdobyłam :)

Po co dron w sprzedaży nieruchomości?

Po co ja właściwie zrobiłam ten kurs? Dlatego, że jestem przekonana, że przy sprzedaży domów lub działek warto przygotować film promocyjny, który pokaże, w jakim otoczeniu znajduje się Twoja nieruchomość. Warto to wykorzystać zwłaszcza wtedy gdy działka/ dom znajduje się w ciekawej okolicy tzn. w otoczeniu lasów, jezior, w sąsiedztwie atrakcyjnych domów. Poza pokazaniem otoczenia jest to doskonały sposób na pokazanie Twojej nieruchomości. Kupujący w pierwszej kolejności kierują się wyglądem z zewnątrz — architektura budynku i zagospodarowanie działki. Wykorzystaj to!

Filmy promocyjne z wykorzystaniem drona świetnie wpływają na wzrost zainteresowania ofertą, zwłaszcza gdy są publikowane w social mediach.  Nim atrakcyjniejszy film, tym chętniej jest udostępniany i komentowany. Social media odgrywają coraz większą rolę w sprzedaży nieruchomości i dobre filmy/ zdjęcia przyciągają uwagę użytkowników. Dlatego, jeżeli chcesz sprzedać dom lub działkę, zastanów się nad tą promocją.

Wyróżnij swoją ofertę!

Prawda jest taka, że ludzie przede wszystkim kupują oczami. Jeżeli na Twoim rynku jet wiele ofert, zrób tak, aby to do Ciebie w pierwszej kolejności przyszli potencjalni nabywcy. Część nabywających podchodzi do zakupu bardzo emocjonalnie i podejmuje decyzje podczas pierwszych kilku oględzin. Warto, aby to Twoja nieruchomość była jedną z tych pierwszych. Profesjonalne zdjęcia, film promocyjny z wykorzystaniem drona na pewno pomogą osiągnąć Ci cel.

Promocja nieruchomości z wykorzystaniem drona jest bardzo popularna w USA. Niektóre filmy są tak wysokiej jakości, że aż trudno uwierzyć, że są wykonane dla potrzeb promocji nieruchomości. Świadczy to o bardzo wysokim profesjonalizmie agentów i osób wykonujących dla nich te filmy. Bardzo mnie cieszy, że coraz częściej możemy oglądać profesjonalne filmy u nas w Polsce. Klienci, którzy zdecydują się na taką formę promocji, zwiększają swoje szanse na szybszą sprzedaż w atrakcyjnej cenie.

Przeczytaj również:

Agent nieruchomości – 21 powodów, dlaczego warto go zatrudnić

Sprzedaż nieruchomości przed upływem 5 lat

Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?

Renta planistyczna – przeczytaj, zanim sprzedaż nieruchomość

Umowa przedwstępna, podpisuj ją świadomie – zadatek czy zaliczka?


Chcesz być na bieżąco?

Obserwuj mnie na:4 komentarze do “Dron w sprzedaży nieruchomości”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.