Budujesz dom? W tym banku nie otrzymasz kredytu na ten cel

kredyt na budowę domu

Dla części z Was, którzy przygotowują się do kredytu hipotecznego mam złą wiadomość. Bank BNP Paribas, z dniem dzisiejszym (3.03.2021 r.) wprowadza poważne ograniczenia związane z dostępnością kredytu hipotecznego. 

Bank posiada atrakcyjną ofertę cenową i tym samym cieszy się dużym zainteresowaniem wśród klientów. Niestety większe zainteresowanie kredytami wpływa na większą ilość składanych wniosków. Większa ilość ma wpływ na wydłużony czas ich rozpatrywania. W związku z tym Bank podjął decyzję o wprowadzeniu ograniczeń, które wpłyną na mniejszą ilość składanych wniosków i tym samym przyspieszą proces udzielania kredytów.

Wprowadzone ograniczenia:

Pierwszym ograniczeniem jest  podwyższenie do 200 tys. zł minimalnej kwoty kredytu. Dotyczy to klientów nieposiadających w Banku konta osobistego na dzień złożenia wniosku kredytowego. Dla Klientów posiadających konto osobiste na dzień złożenia wniosku o kredyt hipoteczny minimalna kwota kredytu to 100 tys. zł. 

Kolejnym ograniczeniem jest wstrzymanie możliwości wnioskowania o kredyt, w którym jednym z celów jest budowa domu systemem gospodarczym. Nieważne czy to będzie cel główny, czy dodatkowy. Ograniczenie nie dotyczy Klientów, którzy na koniec lutego 2021 r. byli Klientami BNP Paribas. Do tej grupy należą osoby, które posiadają w Banku aktywne konto osobiste lub rachunek firmowy.

Wnioski, które zostaną złożone na kwotę poniżej 200 000 zł lub jeśli jednym z celów kredytu będzie budowa systemem gospodarczym, zostaną odrzucone. Ta zasada nie będzie dotyczyła wyjątków wskazanych powyżej.

Jeżeli jesteś na etapie poszukiwania dla siebie najkorzystniejszej oferty kredytu hipotecznego, to zachęcam Cię do współpracy z ekspertem kredytowym. On porówna oferty wszystkich banków i wspólnie wybierzecie najkorzystniejszą ofertę. Pamiętaj, że rata kredytowa to nie wszystko. Na łączny koszt kredytu mają wpływ dodatkowe składniki takie jak np. prowizja za udzielenie kredytu, obowiązkowe ubezpieczenia, koszty prowadzenia rachunku osobistego itp.

Jeżeli mieszkasz w obszarze mojej działalności, to zapraszam Cię do kontaktu. Więcej na ten temat przeczytasz w zakładce WSPÓŁPRACA.

Być może zainteresuje Cię również mój e-book – JAK KUPIĆ MIESZKANIE NA KREDYT? 12 KROKÓW DO CELU!

Przeczytaj również:

Wkład własny przy kredycie hipotecznym

Jak przygotować się do kredytu hipotecznego?

Całkowity koszt kredytu – przykładowa oferta kredytu hipotecznego

Umowa przedwstępna, podpisuj ją świadomie – zadatek czy zaliczka?

Kredyt budowlany – wypłata w transzach

Ile kosztuje kredyt hipoteczny?


Chcesz być na bieżąco?

Obserwuj mnie na:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.