Będzie drożej – podwyżka marż kredytów hipotecznych w Millennium Bank

Kredyt hipoteczny

Od dzisiaj tzn. 12 kwietnia 2021 r. czeka nas kolejna podwyżka oprocentowania kredytów hipotecznych. Tym razem zdecydował się na to Millennium Bank, który jak dotąd cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem klientów. 

W poprzednich latach w okresie wiosennym banki raczej decydowały się na obniżanie warunków cenowych. Nie od dzisiaj wiadomo, że okres wiosenno-letni cieszy się zwiększoną ilością wniosków kredytowych. Zwykle w tym czasie ruszają budowy i tym samym zapotrzebowanie na kredyty budowlane. Był to czas kiedy banki „walczyły” o pozyskanie klientów. 

Jednak w tym roku jest odwrotnie. W ostatnim czasie na podwyżkę zdecydowały się również BNP Paribas, ING Bank Śląski, mBank oraz PKO BP. Ten ostatni podwyższył marże dla kredytów z wkładem własnym w wysokości 10%.

Pocieszające w tym wszystkim jest przynajmniej to, że łatwiej jest otrzymać kredyt hipoteczny w porównaniu do ubiegłego roku. Jednak w dalszym ciągu ograniczony dostęp do finansowania mają osoby zatrudnione lub prowadzące działalność w branżach dotkniętych obostrzeniami związanymi z pandemią.

Podwyżka w Millennium Bank 

Wysokość nowych marż kredytu hipotecznego w Millennium Bank prezentują poniższe tabelki. Uwzględniają one obniżkę marży związanej ze skorzystaniem z dodatkowych produktów. Jest to oferta dla aktywnych Klientów Banku (konto, karta, wpływ wynagrodzenia). Jeżeli nie chcemy deklarować zakupu powyższych dodatkowych produktów, to marża będzie wyższa o 0,5p.p. 

W przypadku kredytu z oprocentowaniem okresowo stałym wygląda to podobnie jak w pozostałych bankach (o ile mają w ofercie kredyt ze stałą stopą procentową). Jest to oprocentowanie stałe przez pierwsze 60 miesięcy od uruchomienia kredytu. W dalszym okresie kredytowania oprocentowanie kredytu będzie zmienne, chyba że strony w aneksie do umowy kredytu uzgodnią nową stałą stopę procentową na kolejny 60-miesięczny okres kredytowania.

Oprocentowanie zmienne

LTV (stosunek kwoty kredytu do wartości nieruchomości)Oprocentowanie O ile podwyższono?
< 60%marża 2,1p.p. + WIBOR 3M 0,21%+ 0,2p.p.
60-80%marża 2,2p.p. + WIBOR 3M 0,21%+ 0,2p.p.
> 80%marża 3,1p.p. + WIBOR 3M 0,21%+ 0,4p.p.

Oprocentowanie okresowo stałe

LTV (stosunek kwoty kredytu do wartości nieruchomości)Oprocentowanie O ile podwyższono?
< 60%3,7%+ 0,2p.p.
60-80%3,8%+ 0,2p.p.
> 80%4,7%+ 0,4p.p.

To, co widać na pierwszy rzut oka, to fakt, że bank znacznie podwyższa warunki cenowe dla kredytów z LTV powyżej 80%. Oznacza to, że kredyt z wkładem własnym poniżej 20% będzie kosztował nas więcej niż klientów, którzy posiadają go więcej.

Bernardeta Wiekiera ekspert kredytowy

Potrzebujesz konsultacji?

Jeśli planujesz wziąć kredyt hipoteczny, to świetnie trafiłeś. Wyślij do mnie zapytanie w sprawie bezpłatnych konsultacji. Więcej na ten temat przeczytasz, klikając w poniższy przycisk:

Przeczytaj również:

Wkład własny przy kredycie hipotecznym

Jak przygotować się do kredytu hipotecznego?

Całkowity koszt kredytu – przykładowa oferta kredytu hipotecznego

Umowa przedwstępna, podpisuj ją świadomie – zadatek czy zaliczka?

Kredyt budowlany – wypłata w transzach

Ile kosztuje kredyt hipoteczny?


Chcesz być na bieżąco?

Obserwuj mnie na:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.